Zastavte vyvražďovanie goríl!

20. srpna 2009 v 9:56 | Kika |  Petície, iné proti týraniu
zdroj:best-us5-best.blog.cz
článok prepísaný pod celým článkom

Gorily na zemi pomalu vymírají, není to však ovlivněno jen kácením deštních pralesů. Je tu ještě jedna, mnohem děsivější skutečnost. V poslední době je jich stále víc a víc loveno a vražděno! Jejich maso je pak prodávano jako DELIKATESA pro mlsné jazýčky zhýralých zbohatlíků. Umíš si přetstavit, že by sis taky dala steak z gorilího miminka? Tohle přece nemůžeme dál tolerovat! Násilí na bezbranných tvorech musí skončit!
Do opuštěné džungle se vyděšeně dívají nešťastná očka malé Shanti. Nepřestáva vyhlížet své rodiče. Marně! Toto gorilí mláďatko totiž zůstalo úplně samo. Před pár dny vnikli do jeho domova (v centrální africké džungli) pytláci a v rekordním čase vyvraždili malé Shanti celou její rodinu! Maminku, tátu i sourozence. Jen Shanti byla ušetřena tohoto děsivého masakru, protože je moc malá a nemá na sobě tolik masa aby se vyplatilo ji zabít a prodat na stoly nenasytných labužníků! Kvůli nim musí ročně zemřít okolo 20 000 goril, aby byly ukojeny jejich chutě. Organizace na ochranu zviřat, jako je např. LAGA, se pokouší toto násilí zastavit a pomoct osiřelím zvířatům, jako je Shanti. Jenže to bohužel není jednoduché. Protože i když tato mláďata uniknou smrti a nedostanou se na trh s masem, čeká je často ještě děsivejší osud - končí jako exotická hračka v rukách milionářů. Skončí v těsných malých klecích a často umírají steskem po domově a strachem už po několika týdnech. Shanti měla prozatím štěstí! Unikla! Ale jestli toto krvavé běsnení neskončí, její zvířecí druh brzy vyhyne! Kvůli nám lidem a našim ,,zvířecím" choutkam!!! To, že opičí maso, zejména to gorilí, je v Africe považováno za delikatesu, není nic nového. Už před staletími lovili domorodci gorily a šimpanze, aby z jejich masa připravovali sváteční pokrmy nebo je obětovali bohům při rituálech. Z tohoto domorodého zvyku se ale naneštěstí stal v poslední době brutální trend a nelítostní lovci řádí jako pominutí. Aby ne, když maso jde na odbyt! Z nepochopitelného důvodu nachází víc a víc lidí v této zakázané pochoutce zalíbení. A proto stále víc po zuby ozbrojených pytláků vyráží na krvavý lov, aby obstarali další přísun masa pro ty z nás, kteří už zřejme nevědí, co by si za své peníze požídili!

Jak můžeš pomoct i ty?

Organizace LAGA zařídila siročince pro opičí mláďata, kde se jim dostane pomoc, kderou si zaslouží.
Můžeš jim pomoct sprostředkovat důstojný život - klikni na www.prowildlife.de
Více informácí také nalezneš na webových stránkach Českého rozhlasu ve spojitosti s úspešnou reality show Odhalení. www.rozhlas.cz/odhaleni/gorily/

Reklama-pomoc zvieratám:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama