Staranie o miláčika

NOC+DEŇ

5. září 2009 v 12:54 | Kika
Ty jsi vzhůru přes den,a večer jdeš spát.U křečka je tomu právě naopak,protože on žije v noci.Pro tvého křečka je důležité,aby měl přes den klid.Proto ho,pokud možno,při spánku neruš!

Otázky & odpovědi ohledně křečků

5. září 2009 v 12:53 | Kika
Proč mají křečci silné řezáky? Křečci jsou hlodavci,to znamená,že svou potravu zpracovávají především řezáky.Těmi mohou rozlousknout i velmi tvrdou ptravu se silnou slupkou.Své zuby si tak sice obrousí,ale ony vždy zase dorostou. TIP:Svému křečkovi můžeš dát do klece nějakou větvičku na obrušování zubů.
Proč mají křečci velké oči? Křečci většinou přes den spí a v noci se vydávají na potulku.Žijí v noci,musí být tedy schopni vidět i za tmy.Svýma velkýma,poněkud vypouklýma očima mohou rozeznávat své okolí i při nedostatku světla.
Proč mají křečci lícní torby? V lícních torbách přenášejí křečci potravu do spižírny ve svém doupěti: "křečkují".Jestliže jsou torby zcela plné,šířka hlavy se jim rychle až zdvojnásobí!
Proč mají křečci silnější přední nohy a slabší zadní končetiny? Přední končetiny potřebuje křeček při hrabání a lezení.Zadní končetiny používá jen k vyhrabání hlíny při stavbě doupěte a podpírá se jimi při lezení. Předními končetinami si také křeček přidržuje potravu,nebo je používá při čištění srsti.
Proč mají křečci vousy? Vousy,které má křeček na čumáčku,jsou vousy hmatové,neboli vibrisy.Jsou to stejné vousky,jako má třeba kočka.Jsou dobré k ohmatávání okolí.Dotykem vousů třeba poznají,jestli se vejdou do úzkého otvoru apod.
Proč mají křečci citlivý čumáček? Čich je pro křečka velmi důležitý.Pomocí čichu rozeznají nejen svého partnera a svůj revír,ale i tebe.
http://hryz.blog.cz/

Rozlúčka so zvieratkom

30. srpna 2009 v 12:43 | Kika
Keď si chceme zaobstarať zvieratko, býva to najčastejšie preto, že nám chýba niekto, kto nás vypočuje, na koho sa môžeme obrátiť v našich smutných chvíľach a kto nás len tak nezradí. Toto zvieracie bábätko sa stane ďalším členom našej rodiny a v týchto bezstarostných chvíľach nemáme dôvod premýšľať, čo bude so zvieratkom, až nastane jeho čas. Bohužiaľ, skôr či neskôr sa tak stane.
Krematórium zvierat Brno je jednou z možností, ako sa dôstojne rozlúčiť s vaším miláčikom a umožňuje prevoz zvieratka aj zo Slovenska. Viac informácií na: www.prevozovasluzba.cz.

Převoz do krematoria zvířat
 
 

Reklama